×

Aktiviteler

PLAJ

En yakın 150 metre mesafede yürüyerek, bulunduğumuz koyun hemen sahilindeki plaja gidebileceğiniz gibi, çok yakın çevrede, tertemiz, masmavi deniziyle pek çok plaj alternatif bulunmaktadır. Deniz, Akdeniz’in genel özelliği olan, turkuaz tonlarında, derin, berrak, çakıl taşlıdır. Ancak birkaç sığ ve kumsal olma özelliği bulunan yerler de mevcuttur.

HAVUZ

90 m² tatlı su havuzumuzdan sonsuz Akdeniz'i ve Kalkan manzarasını seyredebilirsiniz.

BAHÇE

Fidanka'nın yaşça en büyük ev sahibi, oldum olası çok büyük tutkuyla sevdiği bahçe, toprak, çiçek ve ağacı, sonunda edindiği bu kocaman Fidanka Bahçesi’nde nerdeyse, toprakta bir santim yer kalmamacısına doldurarak, nihayetinde Kalkan’ın en güzel bahçesini meydana getirdi. Nüket Hanım’ın bahçesinde ikiyüz tür çiçek, portakal, limon, muz, türlü aromatik otlar, hatta ananas bile bulabilirsiniz.

SU SPORLARI

Kalkan’ın çoğu plajında su sporları imkanı bulabilirsiniz. Banana, ringo, big mable gibi eğlencelik aktiveteler bulunduğu gibi, su kayağı, mono kayak, knee board, hava yeteri kadar rüzgarlıysa, rüzgar sörfü ve yelken de yapabilir ya da hergün dalış tekneleriyle Kalkan’ın koylarında, ya da Kaş’ta, Kekova’da tüplü dalış yapabilirsiniz.

YAKIN ÇEVRE GEZİLERİ

Günümüzden yaklaşık 3000 yıl önce, ışık ülkesi anlamına gelen, Likya Uygarlığı'nın yaşadığı ve sayısız kentler kurduğu Antalya ile Fethiye arasındaki topraklarda bulunan Kalkan’ın yakın çevresinde Antiphellos, Myra, Olympos, Patara, Phellos, Pınara, Simena, Tlos, Xsanthos, Letoon gibi Likya Medeniyeti’nin önemli şehir kalıntıları bulunuyor.

Bunun dışında Kaş 20 km, Kaputaş Plajı 4 km, Patara Plajı 15 km, Saklıkent Kanyonu 40 km, Fethiye 80 km yakınımızda.