MENÜ
Antikalarımız, Koleksiyonlarımız

Fidanka’yı benzersiz yapan en büyük özelliği eşsiz bir aile mirasını sürdürüyor olması. Atalarımızdan bize kalan en büyük tutkumuz antikalar... Onlar sadece birer süs değiller. Büyük büyük annelerimizden, büyük büyük babalarımızdan bizlere kalan çok geniş bir koleksiyonun yanında Türkiye ve dünyanın dört bir yanından topladığımız, her biri ayrı bir hikayeye sahip yüzlerce antika ve benzersiz objeye evsahipliği yapıyor, evimizin misafiri gibi ağırladığımız konuklarımızı bu hikayelere ortak ediyoruz.

Avrupa’nın çeşitli köylerinden topladığımız ahşap el yapımı oyuncaklar, üfleme şişeler, emayeler, toprak küpler ve neredeyse bir el sanatları müzesi açabilecek kadar çok sayıda biriktirdiğimiz bezler, danteller, çaput keseler, kanaviçeler, ninemizin çeyiz sandığından çıkan atlas yorganlar, iğne oyaları, büyükbabamızın kılıcı, değerli resimler, kendi yaptığımız mozaikler, seramik parçalar... Hepsi konuklarımıza kendi zamanlarından hikayeler anlatıyor. Hazine arar gibi tutkuyla aradığımız, şaşırtıcı zamanlarda hayatın mucize sürprizleri gibi karşımıza çıkan bütün güzellikleri,

#
#
antikala
#

sanki binlerce yıldır tam da oradalarmış gibi yaşamın tam ortasına yerleştirmek ve bu hazinelerle bizim için minik bir müze değeri taşıyan yuvamızı sevgili konuklarımızla paylaşmak bizim için en büyük mutluluk!

#