MENÜ
Fidanka’da Gastronomi

Fidanka’nın dillere destan mutfağının en büyük sırrı, uzun yıllar aynı harika şef ve mutfak ekibiyle çalışıyor olmamızın dışında, dünyada ve Türkiye’de her yıl büyümeye ve renklenmeye devam eden gastronomi dünyasını yakından takip etmemiz. Değişik dönemlerde, konusunda uzman şeflerden aldığımız danışmanlıklar ve eğitimlerle mutfağımız da bizim tüm güzellikler gibi yeni lezzetlere de doymak bilmeyen iştahımızın sonucu…

Bir yandan dünya mutfaklarında neler olup bittiğini sürekli takip ederken bir yandan da sonsuz doğal ürün gamı olan ülkemizin farklı coğrafi lezzetlerini mutfağımız taşıyoruz… Türkiye’nin dört bir yanından, Kars’tan, İzmir Menemen’den, Antakya’dan, Antep’ten peynirler, salçalar, baharatlar, soslar, nar ekşileri, İstanbul’dan ekşi mayalı ekmekler, Denizli’den reçeller, isli etler, Ayvalık’tan zeytinyağlar getiriyoruz.

Bu yıl hepimiz için çok heyecan verici yeni bir döneme giriyoruz. Dünyanın en prestijli gastronomi okullarından Le Cordon Blue’dan Grand diploma ile mezun olan, stajını Michelin yıldızlı Ali Güngörmüş’le Münih Pageu’da yapmış, sofraları bugüne taşımış göçlerin zenginleştirdiği Anadolu mutfağı, modern mezeler ve baharatlar üzerine çalışan, Türkiye’nin ilk baharat kütüphanesini kurmuş olan ve defalarca yılın en yaratıcı şefi ödüllerini alan Umut Karakuş menümüzü ve mutfağımızı baştan aşağı revize ediyor.

#
#
gastrono
#

Yüzyıllardır süregelen geleneksel Anadolu tariflerini, modern gastronomi teknikleriyle birleştirerek,ülkemizin coğrafik işaretli ürünlerini, lokali, doğayı ve doğalı koruyarak, yerel küçük üreticileri destekleyerek menümüzü oluşturuyoruz.

#