MENÜ
Fidanka’nın Tarihi

Otel Fidanka, ağaçları, çiçekleri, güzel bahçeleri, antika eşyaları, ruhu olan mekanları, doğayı, sanatı, güzel yemekleri çok seven, İstanbullu bir ailenin gerçeğe dönüşmüş hayali!

Bizler, yıllarca başka başka mesleklerde çalışmış, pek çok yer gezip görmüş ve en sonunda en çok sevdiğimiz Kaş- Kalkan bölgesinde harika bir koyda, kendimizde biriktirdiğimiz tüm güzellikleri, konuklarımızın rahatı ve mutluluğu için samimiyetle ve kusursuz hizmet anlayışı ile paylaşacağımız benzersiz bir otel yarattık.

Bulgarca ‘dişi fidan’ anlamına gelen Fidanka’nın bahçesindeki yüzlerce çeşit bitki, hepimizin özel ilgisi.
Otelimizin, yedi ayrı tipte ve çoğu 40 m2 den büyük muhteşem deniz manzaralı toplam 17 odası var. Odalarımızın dekorasyonunda kimi zaman yakın çevre yayla köylerinin asırlı mis kokulu sedirlerini, kimi zaman İstanbul’da yıkılan bir köşkün yüzlerce yıllık ahşap duvarlarını, bazen Bursa, bazen Karadeniz köylerinin yıkılan tarihi evlerinden topladığımız, tavan kayıtlarını, kapı ve pencerelerini ve türlü ahşap aksamlarını aşkla bir araya getirdik.

#
#
danka
#

Kendimizi bildiğimizden beri tutkuyla topladığımız binlerce antika parça ise bütün güzel resmin en renkli, en heyecan verici, en eğlenceli tarafı.

#