MENÜ
Su Sporları ve Dalış

Kalkan’ın eşsiz Turkuaz sularına Dalmanın mutluluğu…

Kalkan, Türkiye’nin tüplü dalış yapılabilecek en güzel noktalarından biridir. Mavi bayraklı, tertemiz masmavi Akdeniz sularında geçtiğimiz 200 yıllık lesepsiyen göç ile canlı çeşitliliği artmış, kendi muhteşem faunasına Kızıldeniz’den bir çok yeni tür eklenerek, sardalyalara, gümüş balıklarına, sarpalara, papağan balıklarına, ıskarozlara, papaz balıklarına, nil barbunlarına, gökkuşağı balıklarına, kalamarlara kardeşçe yuva olmuştur.

Bir yandan da, Likya, Roma, Bizans, Osmanlı dönemlerinin deniz ticaretinde de küçük antik limanlar olan Kalkan koylarında, türlü anforalara, kiremitlere, çatal bıçaklara hatta dikkatlice bakarsanız antik ev kalıntılarına bile rastlayabilirsiniz.
Tüm bu güzellikleri Kalkan’ın muhteşem koylarında ister maskenizle kendiniz deneyimleyebilir, isterseniz de Kalkan’ın en tecrübeli dalış okulu Kalkan Dive Center’da, deneme dalışı ve sertifikalandırma dalışı yapabilirsiniz. Eğer sertifikalı dalgıçsanız da bot dalışlarına katılabilirsiniz… Eğlenceli, adrenalini yüksek su sporlarını da Kalkan’ın pek çok plajında bulabilirsiniz.

#
#
su sporları
#

Jet ski, ringo, paraglading, seabob, flyboard, paddleboard gibi eğlenceli aktivitelerin yanında, gerçek birer spor olan su kayağı, mono kayak, wakeboard yapabilir, dilerseniz de deneyimli eğitmenlerden dersler alabilirsiniz.

#