MENÜ
Fidanka Taş Ev - Kekova

Kalkan’da bulunan otelimize 45 km mesafede bulunan Kekova, Likya Uygarlığı’nın muhteşem topraklarının belki de en çarpıcı noktası. On binlerce yıllık tarihle, denizin, tuzun, taşın, kayanın, ağacın kardeşten öte olduğu dünyalar güzeli Kekova. 1. derece arkeolojik sit alanı ve ülkemizin korunmayı başarmış nadir bölgelerinden biri.


Kaleköy ise bir küçük yarımada ve Kekova Bölgesi’nde denizdeki tek yaşam alanı ve hala yerli halkın yaşadığı, kendi el işlerini, ev yapımı dondurmalarını, keçiboynuzu pekmezlerini, kekiklerini, adaçaylarını taze balıklarını sattıkları bir güzel köy.


Kıyıda denizin dibine sıralanmış güzel restoranları gün boyu hizmet veriyor. Hele akşam yemekleri denizin kıyısında, yıldız yağmurunun altında insanın mutluluktan başını döndürüyor. Aralarda güzel küçük kafeler var. En tepede nefes kesici deyiminin tam anlamını veren manzarasıyla harika bir kalesi ve arka bahçesinde görüp görebileceğiniz en yaşlı zeytin ağaçlarıyla birbirine dolanmış lahitleri var.


Denizi, şeffaf, dipsiz, turkuazın bütün tonlarında, ister kıyıdan, ister tekne turlarıyla kavuşabilirsiniz Akdeniz’in koynuna…


Köye ulaşım, Üçağız Köyü’nden yerli halkın küçük takalarıyla gerçekleşiyor.


Fidanka Taş Ev, Kaleköy’de, denize 30 basamak mesafede, 100 yıllık bir evin tamamen aslına sadık kalarak onarılmasıyla bu sene hayata geçti. Muhteşem manzarası, enfes balkonu, küçük ama tüm konforu barındıran iç yapısı ve yemyeşil bahçesindeki devasa keçiboynuzu ağaçlarıyla büyülüyor hepimizi.


Üst katta büyük bir yatak odası ve banyosu ve çok geniş bir balkon terası var. Alt bahçe katında küçük bir yaşam alanı, bir küçük kaya odası, mutfak ve banyosu bulunuyor. Bahçesi köyün en büyük bahçelerinden biri.


Komşular oranın yerli halkı, çok misafir ve ikram severler. Neye ihtiyacınız olursa, bizden sonra size mutlulukla yardımcı oluyor.


Zamanı ıskalamış bu köyde geçireceğiniz eşsiz deneyim hiç ama hiç unutulmuyor…