MENÜ
Sevdiğimiz Plajlar Koylar

Plajlar, Doğal Koylar….

Kalkan’ın coğrafi olarak en önemli farklarından biri , denize paralel uzanan dağlarının eteklerinin denizin içine kadar girmesi ve muhteşem denizi, kayalık, derin, çok temiz, çok mavi ve bazı yerleri dağlardan gelen yeraltı sularıyla soğuk, az tuzlu ve emsalsiz kılmasıdır.

1 km mesafe içinde birbirinden güzel dört plaj işletmesi bulunuyor. Kalkan şehir merkezindeki halk plajı ise harika kalkan koyu manzarası ile bize sadece 2 km mesafede.

Çevremiz pek çok özel ve doğal plajlarla çevrilidir. 187 basamakla inilen derin kanyon plajı, dalgalarıyla eğlenceli Kaputaş 4 km, Patara Antik kentinin sonunda bulunan, incecik kumu, sığ denizi ile 18 km uzunluğundaki Patara Plajı 13 km, ilginç bir seçenek olan Pınar Kürü, çakıllı, biraz kayalık, turkuaz deniziyle 9 km mesafede. Seyret Çakıl Plajı, Kaş yolunun hemen kenarında ve ince çakıllı, her zaman çok mavi ve suyu diğer doğal plajlardan daha ılık... Bunların dışında çok yakın çevremizde pek çok özel plaj işletmesi bulunuyor…

#
#
plajlar
#

Bulunduğumuz koyda, 200 metre aşağımızda yürüme mesafesinde, biri kumsal biri kayalık ve platformlardan denize girebileceğiniz 2 özel plaj var. Bunlardan biri, Kalkan şehir limanına kendi özel filikası ile gün boyu servis hizmeti veriyor.

#